راهنمای نویسندگان

مجله  علوم و فناوریهای پدافند نوین

راهنمای تدوین و ارسال مقاله

 از نگارندگان گرامی تقاضا می­شود مقالات خود را مطابق این راهنما تهیه و ارسال نمایند.

الف) نحوه ارسال

  1. ابتدا به پایگاه مجله "http://adst.ihu.ac.ir" مراجعه و ثبت نام نموده و پس از دریافت کد کاربری و رمز عبور، اقدام به بارگذاری مقاله خود نمایند.
  2. مقاله ارسال شده، نباید قبلاً در هیچ مجله داخلی و یا خارجی چاپ شده باشد و در حین داوری توسط این مجله، برای مجله دیگری ارسال شود.
  3. ارائه آدرس الکترونیکی و شماره تلفن همراه تمام نویسندگان و معرفی 5 داور متخصص پیشنهادی در هنگام بارگذاری مقاله الزامی است.
  4. ارائه و ارجاع حداقل 5 مرجع به مراجع مقالات قبل نشریات این دانشگاه الزامی است.(الزامی نیست که مراجع ارجاع شده مربوط به یک نشریه باشد کافی است تنها این 5 مرجع از نشریات دانشگاه باشند)

ب) نحوه نگارش

نویسندگان محترم برای استفاده از فرمت، باید MS. Office 2010 استفاده نمایند. 

همچنین فایل تمپلیت مجله، فایل نحوه مرجع‌نویسی و مخفف‌نویسی عنوان مقالات، فایل نمونه مقاله چاپ شده در مجله و نکاتی که هنگام تنظیم مقاله باید به آن توجه کرد را از اینجا دریافت نمایید.

ضروری است شناسه منحصر به فرد . DOR یاDoI یا هر دو در انتهای ارجاعات هر مقاله به شرح زیر درج گردد

  • [1] Ying-chun, H.; Hang, L. “Design and Simulation of the Algorithm on the Distribution and Coverage of GPS Jamming Shells”; Third Int. Conf. Intelligent Networks and Intelligent Systems 2010, 634- DOI:10.1177/0037549716685874

همچنین برای دانلود فرم تعهدنامه و فرم تعارض منافع اینجا کلیک کنید.

 ج) اخلاق نشر

نشریه علمی" علوم و فناوری­های پدافند نوین" دانشگاه جامع امام حسین(ع) از آخرین بیانیه کمیته اخلاق نشر(COPE) پیروی     می­کند. برای دسترسی کامل به این دستورالعمل­ها، تعاریف و قوانین می­توانید به آدرس  www.publicationethics.org/resources  مراجعه فرمایید.

این نشریه با هرگونه سرقت ادبی (Plagiarism) و عدم رعایت حقوق مولفین در صورت کشف برخورد نموده و نسبت به میزان و نوع خطا اقدامات لازم را انجام می­دهد. تمامی مقالات ثبت شده  با دقت مورد بررسی و مطالعه قرار می­گیرد تا اطمینان لازم از مبرا بودن این آثار از سرقت ادبی حاصل گردد.

برخی از مواردی که به عنوان سرقت ادبی مورد توجه قرار می­گیرد به شرح زیر است:

در صورتی که نویسنده کلمه به کلمه مطالب نویسنده دیگر را بدون ارجاع به منبع اصلی مورد استفاده قراردهد و یا از اشکال، نمودارها و جداول دیگران بدون ذکر منبع استفاده کند و یا تغییرات اعمال شده در متن دیگران موجب از بین رفتن حقوق سایر نویسندگان گردد از مصادیق سرقت ادبی محسوب می­گردد که در صورت مشاهده مطابق نمودار پیوست و بر اساس بیانیه کمیته اخلاق نشر (COPE)  با متخلفین برخورد لازم صورت می­گیرد.

 درج قدردانی: نویسنده یا نویسندگان از حامی مالی یا معنوی یا تأمین کننده اعتبار پژوهش(در صورت وجود) که در نگارش مقاله از آن بهره برده‌اند ملزم به درج قدردانی در انتهای مقاله می باشند.

فلوچارت فارسی انجمن Cope  را  اینجا دریافت نمایید.